HASTA ÖYKÜLERİ

basak-koseBaşak Köse

36 yaşında ve bekarım. Ailemde ağabeyimde ve babamda tip 2 diyabet hastalığı vardı. Bu sebeple  her yıl düzenli kan tahlillerimi yaptırırdım. Ancak son 3 yıldır bu tahlillerin trendinin iyiye doğru gitmediğini farkettim.  Kendi testlerimin sonucunda da insülin direnci gelişme ihtimalinin yüksek olması ve ömür boyu şeker hastası olma ihtimalime karşılık bu olumsuz gidişata bir son vermem gerektiğini düşündüm. Obezite cerrahisi ile zayıflamak için çok kısa sürede karar verdim. 

 Bu kararımın ardından,  Medicana Çamlıca Hastanesi Obezite Cerrahı Prof. Dr. Alp Gürkan hocam ile görüştüm.  Alp Hoca ile görüşmemden sonra başka merkez arayışına gerek duymadan özellikle seçtiğim doğum günümde ameliyatımı oldum. Özellikle bu tarihi seçmemdeki amacım, kendime vereceğim en güzel doğum günü hediyesi olacaktı.  İlk gecenin zorluğuna rağmen ertesi sabah uyandığımda kendimi çok iyi hissettim ve iyi ki olmuşum dedim.

Şişmanlığım için herhangi bir sosyal hayat kısıtlamam olmamasına rağmen  bu operasyon ile hem kilo verdim hem de sağlık sorunlarından kurtuldum.   Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum ve  anaokulu müdürü olarak çalışma hayatıma devam ediyorum.’’